Prečo nakupovať práve vo Fashion Queen?

Ako pravidelní, ale aj potenciálni zákazníci e-shopu Fashion Queen ste sa už určite neraz zamýšľali nad otázkou, prečo nakupovať práve v tomto e-shope, keď na internete je "milión" ďalších slovenských e-shopov s trendy oblečením a obuvou. V tomto článku sa Vám pokúsim zhrnúť hlavné výhody, ktoré Vám nákup v tomto e-shope prinesie. ;-)
 
Prečo nakupovať práve tu? 
 
1. Hlavným dôvodom, prečo by ste mali nakupovať práve tu, je garancia najnižšej ceny na slovenskom e-trhu. 
Ako dôkaz k tomuto bodu, som porovnala náhodný e-shop, ktorý som našla vo vyhladávaní na základe spoločného, dokonca rovnakého tovaru. Na základe porovnaní stránky Webmoda a Fashion Queen som dospela k výsledku, že ceny na Fashion Queen sú podstatne nižšie. čo môžete vidieť aj v priloženom obrázku pod týmto článkom.
 
2. Bezplatný poradenský servis e-shopu Fashion Queen, tu funguje bez problémov. Toto rozhodnutie tu udávam z vlastnej skúsenosti. Dnes v obedňajších hodinách som osobne písala do Live - chatu s otázkou, či budú v nasledujúcich dňoch na sklade nové kabelky. Odpoveď som dostala hneď v danom momente, komunikácia prebiehala bez problémov a na záver som z okienka "Online" odchádzala aj s milým pozdravom. Takisto ako poradenský servis v podobe Live - chatu tu funguje aj e-mailová schránkainfo@fashionqueen.sk a ich telefónne číslo (majú dokonca aj ICQ a Skype). 
 
3. Široké možnosti platby a dopravy tu rozhodne uvítate! Za nákup sa akceptuje platba prevodom, platba kuriérovi a na pošte. To závisí samozrejme podľa Vami zvoleného spôsobu dopravy: poštou (II. triedou na dobierku), kuriérom Toptrans. Je tu možný aj osobný odber, keďže e-shop má aj svoju pobočku v Brezne. 
 
4. Akceptovateľné je aj posielanie tovaru do zahraničia, čo poteší najmä našich českých susedov. Poštovné je tu rôzne a závisí od váhy a velkosti balíka. Tovar je ale potrebné uhradiť vopred, a to prevodom na účet.
 
5. Garancia vrátenia peňazí. Na tovar z Fashion Queen sa vzťahuje záručná lehota 24 mesiacov odo dňa predaja. Postup, ako tovar reklamovať máte uvedený aj na stránke e-shopu, o to ľahšie pre Vás. 
 
6. Výhody a zľavy na tejto stránke sú celkom bežné v porovnaní s inými stránkami. Aj v týchto dňoch tu prebiehajú akcie na všetok tovar okrem kozmetiky a to v percentuálnom rozpoložení od 10% - 50%.
 
7. E-shop fashion Queen ponúka svojim zákazníkom výhradne kvalitné výrobky, ktoré sú dovážané zo zahraničia. 
 
8. Profesionálny prístup zamestnancov je tu samozrejmosťou.
 
9. Z pohodlia Vášho domova si môžete vyberať tovar, ktorý sa Vám páči. Môžete nakupovať 24 hodín denne bez toho, aby ste museli výjsť z domu.
 
10. E-shop Vám ponúka najširší sortiment za najnižšie ceny. Ostáva už len na Vás, aký tovar si tu vyberiete! ;-)
Bloger : vierkaa
Vytvorený : 9. 12. 2013

thumb_fashionqueen1.jpg thumb_webmoda1.jpg

Diskusia

DavidViomy
24. 12. 2022 10:13
That means you'll get the idea some fresh features and have access to additional channels where you can pick up visibility, without having to designate sense of some elaborate, vade-mecum migration process. https://googlec5.com
JamesEmoky
31. 7. 2022 09:32
Hello,

http://www.0dayvinyls.org
* Reseller payment method: Bitcoin, Neteller, Skrill, Webmoney, Perfect Money
* Server's capacity: 230 TB for MP3, FLAC, Music Clips.
* Support: FTP, FTPS (File Transfer Protocol Secure), SFTP and HTTP, HTTPS.
* Easy to use: Most of genres are sorted by days.

Scene Releases Team.
tcsindustryv
20. 6. 2022 10:18
doxorubicin , sold under the brand name adriamycin among others, is a chemotherapy medication used to treat cancer. this includes breast cancer, bladder cancer, kaposi's sarcoma, lymphoma, and acute lymphocytic leukemia. it is often used together with other chemotherapy agents. doxorubicin is given by injection into a vein.

common side effects include hair loss, bone marrow suppression, vomiting, rash, and inflammation of the mouth. other serious side effects may include allergic reactions such as anaphylaxis, heart damage, tissue damage at the site of injection, radiation recall, and treatment-related leukemia. people often experience red discoloration of the urine for a few days. doxorubicin is in the anthracycline and antitumor antibiotic family of medications. it works in part by interfering with the function of dna.

doxorubicin was approved for medical use in the united states in 1974. it is on the world health organization's list of essential medicines. versions that are pegylated and in liposomes are also available; however, are more expensive. doxorubicin was originally made from the bacterium streptomyces peucetius.

medical use
doxorubicin is commonly used to treat some leukemias and hodgkin's lymphoma, as well as cancers of the bladder, breast, stomach, lung, ovaries, thyroid, soft tissue sarcoma, multiple myeloma, and others. commonly used doxorubicin-containing regimens are ac (adriamycin, cyclophosphamide), tac (taxotere, ac), abvd (adriamycin, bleomycin, vinblastine, dacarbazine), beacopp, chop (cyclophosphamide, hydroxydaunorubicin, vincristine, prednisone) and fac (5-fluorouracil, adriamycin, cyclophosphamide).

doxil (see below) is used primarily for the treatment of ovarian cancer where the disease has progressed or recurred after platinum-based chemotherapy, or for the treatment of aids-related kaposi's sarcoma.
tcsgroupo
2. 6. 2022 04:02
chlorambucil, sold under the brand name leukeran among others, is a chemotherapy medication used to treat chronic lymphocytic leukemia (cll), hodgkin lymphoma, and non-hodgkin lymphoma. for cll it is a preferred treatment. it is given by mouth.

common side effects include bone marrow suppression. other serious side effects include an increased long term risk of further cancer, infertility, and allergic reactions. use during pregnancy often results in harm to the baby. chlorambucil is in the alkylating agent family of medications. it works by blocking the formation of dna and rna.

chlorambucil was approved for medical use in the united states in 1957. it is on the world health organization's list of essential medicines, the safest and most effective medicines needed in a health system. it was originally made from nitrogen mustard.

medical uses
chlorambucil's current use is mainly in chronic lymphocytic leukemia, as it is well tolerated by most patients, though chlorambucil has been largely replaced by fludarabine as first-line treatment in younger patients. it can be used for treating some types of non-hodgkin lymphoma, waldenstr?m macroglobulinemia, polycythemia vera, trophoblastic neoplasms, and ovarian carcinoma. moreover, it also has been used as an immunosuppressive drug for various autoimmune and inflammatory conditions, such as nephrotic syndrome.

side effects
bone marrow suppression (anemia, neutropenia, thrombocytopenia) is the most commonly occurring side effect of chlorambucil. withdrawn from the drug, this side effect is typically reversible. like many alkylating agents, chlorambucil has been associated with the development of other forms of cancer.

less commonly occurring side effects include:

gastrointestinal distress (nausea, vomiting, diarrhea, and oral ulcerations).
central nervous system: seizures, tremors, muscular twitching, confusion, agitation, ataxia, and hallucinations.
skin reactions
hepatotoxicity
infertility
hair loss


Zapojte sa do diskusie

Nick :
Text :     TOPlist