Viete nosiť sivú?

V živote človeka majú aj farby svoj veľký význam, a to ako z hladiska psychologického, tak i pôsobením farieb v priestore, či už na oblečení. Podľa farieb, ktoré ľudia uprednostňujú, môžeme bez problému charakterizovať ich charakter, či momentálne psychické rozpoloženie.
V tomto článku, ako to už aj z nadpisu vyplýva, sa spoločne zameráme na sivú farbu. Určite máte v šatníku rôzne kúsky oblečenie v sivej farbe, ktoré Vám tam len leda-bolo visia. Odteraz sa to pokúsime zmeniť! ;-)
 
Nezabúdajte! Sivá farba - je jednou z dokonalých neutrálnych farieb. Je aj symbolom opatrnosti a prispôsobivosti. V obľube ju majú hlavne ľudia, ktorí sú svojím zmýšľaním rozvážni, udržujúci si odstup a tí, ktorí majú radi monotónnosť a jednotvárnosť.
 
Je vhodná aj pre Vás? Prečo nie!
 
Určite aspoň väčšina z Vás pozná trilógiu s erotickými prvkami od E.L. Jamesa - 50 odtieňov sivej. Tak ako aj hlavný hrdina tohto príbehu - tajomný Christian Grey, aj samotná sivá farba má obrovské množstvo rôznych odtieňov, takže sa nemusíte báť, že si v tejto farbe nenájdete nič pre Vás. Hovorí sa, že najjednoduchšie spomedzi všetkých žien to majú práve čiernovlásky, ktorým svedčia všetky farby. No, najťažšie to majú červenovlásky s pehami na tvári, ktoré si spomedzi farieb musia vybrať to, čo im pasuje. Aj tie však majú stále na výber a skvelo im padne napríklad aj taká sivá farba, no v bledšom podaní !
 
Kombinujte, kombinujte a kombinujte!
 
Sila sivej farby je v tom, že sa radí k tým neutrálnym. To znamená, že ju poľahky skombinujete s ďalšími farbami.  V čase jesene a zimy, kedy dominujú tmavšie farby, je šedá spôsobom, ako siahnuť po tých svetlejších. Kabát, sako, svetrík, sukňa i nohavice v tomto odtieni sa považujú za dostatočne elegantné, aby sa nosili napríklad aj na oficiálne stretnutia. Napriek tomu sivú nepovažujte len za farbu elegancie.
 
K sivej farbe v prvom rade pristanú červená, žltá a modrá, ktoré sú najlichotivejšími možnosťami, ako ju kombinovať. Zamerajte sa na ich odtiene a skúste to napríklad takto: k tmavej šedej voľte sýtu červenú, krémovú žltú a jemnú modrú, k bledej sivej zase krvavú červenú, nápadnú žltú či hlbokú modrú.
 
Šedé doplnky!
 
Ak máte stále pocit, že v tejto farbe budete pôsobiť ako sivá myška, ponechajte si ju v zálohe aspoň ako skvelý odtieň pre vaše doplnky. Nezabúdajte, že aj strieborná je v základe šedá, v sivej farbe môžete mať aj topánky či kabelky. Kombinovať sa budú tak ľahko, že sa stanú základnými piliermi vášho šatníka. ;-)
Bloger : vierkaa
Vytvorený : 9. 12. 2013

thumb_outfit.jpg

Diskusia

V diskusii sa nenachádzajú žiadne príspevky


Zapojte sa do diskusie

Nick :
Text :     TOPlist